Cape Wrath Ultra 2018

Leaderboard
Bib Name Time Group Last Location
1 Graeme Hornsby Retired 00:00:00 F7
2 Bo Johansson Male 00:00:00 Finish
3 Jeroen Kratz Non Comp 00:00:00 Finish
4 CW Bus 1 (was MPV4) Crew 00:00:00 D8 CP5
5 John Brierley Male 00:00:00 Finish
6 Guillaume Simon Male 00:00:00 Finish
7 Siawhua Lim Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
8 Simone Durry Female 00:00:00 Finish
9 Mike Lester Male 00:00:00 Finish
10 Alistair Moseley Non Comp 00:00:00 Finish
11 Catering Van 2 Crew 00:00:00 D4 CP1
12 Robert Carr Male 00:00:00 Finish
13 Ian Stewart Male 00:00:00 Finish
14 Kevin Otto Retired 00:00:00 D3 CP4
15 Emiko Kawakami Female 00:00:00 Finish
16 Oliver Lutte Male 00:00:00 Finish
17 Juan Venturello Non Comp 00:00:00 Finish
18 Media Team 4 Crew 00:00:00 D8 CP5
19 Tommaso de Mottoni Male 00:00:00 Finish
20 Edward Vincent Male 00:00:00 Finish
21 Gerhard Zirker Male 00:00:00 Finish
22 Richard Takata Retired 00:00:00 D8 CP5
23 Carol Morgan Female 00:00:00 Finish
24 Christoph Mintgen Male 00:00:00 Finish
25 Christopher Barnes Retired 00:00:00 F3
26 Richard Dreijer Male 00:00:00 Finish
27 Simon Franklin Male 00:00:00 Finish
28 Joris Weerlink Retired 00:00:00 F3
29 Nicola Sommers Female 00:00:00 Finish
30 Jan Nouwens Male 00:00:00 Finish
31 Mark Crawford Retired 00:00:00 D8 Non-Comp CHK
32 Derek Hamilton Male 00:00:00 Finish
33 George Daams Non Comp 00:00:00 Finish
34 Medical Team 2 Crew 00:00:00 D7 CP2
35 Barry Awan Male 00:00:00 Finish
36 Tim Phillips Male 00:00:00 Finish
37 Rob Eustace Retired 00:00:00 D8 Non-Comp CHK
38 Johan Hollants Male 00:00:00 Finish
39 Davy Jordens Non Comp 00:00:00 Finish
40 MPV2 Crew 00:00:00 D8 CP1
41 Fabrice Bounaix Male 00:00:00 Finish
42 Bert Scharpenberg Male 00:00:00 Finish
43 Andrew Hewat Retired 00:00:00 F2
44 Kevan Jones Retired 00:00:00 F3
45 Jill Cadwgan Female 00:00:00 Finish
46 Richard Lander Stow Male 00:00:00 Finish
47 Claire Maxted Non Comp 00:00:00 Finish
48 Media Team 3 Crew 00:00:00 D8 CP2
49 Michael Burke Male 00:00:00 Finish
50 David Smith Male 00:00:00 Finish
51 Valerie O'Donnell Retired 00:00:00 D8 Non-Comp CHK
52 Karoline Hanks Female 00:00:00 Finish
53 Jakob Ljungberg Male 00:00:00 Finish
54 Andrew Tillery Non Comp 00:00:00 Finish
55 Logistics 1 Crew 00:00:00 D7 CP4
56 Andrew Crowther Male 00:00:00 Finish
57 Thomas Van Roost Male 00:00:00 Finish
58 Wilbert Wouters Male 00:00:00 Finish
59 David Spence Retired 00:00:00 F3
60 Claudia Lederer Female 00:00:00 Finish
61 Jonathan Miller Male 00:00:00 Finish
62 Ed Walker Non Comp 00:00:00 Finish
63 Alan Dick Male 00:00:00 Finish
64 Colin Egan Male 00:00:00 Finish
65 Steve Bremner Non Comp 00:00:00 Finish
66 Torben Voigt Retired 00:00:00 D4 Non-Comp CHK
67 Julie Pritchard Female 00:00:00 Finish
68 David Mooney Male 00:00:00 Finish
69 Paul Campbell Retired 00:00:00 S5
70 Ian Goodenough Male 00:00:00 Finish
71 Jeff Cohen Non Comp 00:00:00 Finish
72 First Response 2 Crew 00:00:00 D8 CP5
73 Paul Ainsworth Male 00:00:00 Finish
74 Mario Penzen Male 00:00:00 Finish
75 Darren Drew Retired 00:00:00 D8 Non-Comp CHK
76 Rainer Herberg Male 00:00:00 Finish
77 David Hart Non Comp 00:00:00 Finish
78 Remote CP Team 2 Crew 00:00:00 D8 CP5
79 Fernando Bernardino Male 00:00:00 Finish
80 Brett Raynes Male 00:00:00 Finish
81 Alasdair Gray Retired 00:00:00 F4
82 Ricky Jeffrey Retired 00:00:00 F4
83 Patrick Kingston Male 00:00:00 Finish
84 Emmanuel Lassus Non Comp 00:00:00 Finish
85 Media Team 1 Crew 00:00:00 D8 CP5
86 Michael Bruhin Male 00:00:00 Finish
87 Jono Simpson Male 00:00:00 Finish
88 James Maude Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
89 Kathleen Fogelberg Female 00:00:00 Finish
90 Iestyn Lewis Male 00:00:00 Finish
91 Jack Shi Non Comp 00:00:00 Finish
92 MPV5 Crew 00:00:00 D7 CP2
93 Philippe Chasserant Male 00:00:00 Finish
94 Glenn Tait Male 00:00:00 Finish
95 Robert Wenzel Male 00:00:00 Finish
96 Pilar Sanchez Retired 00:00:00 F4
97 Pamela Kirby Female 00:00:00 Finish
98 Jim Mann Male 00:00:00 Finish
99 Anne Wade Non Comp 00:00:00 Finish
100 Media Team 5 Crew 00:00:00 D8 CP5
101 Robert De Vries Male 00:00:00 Finish
102 Guido Althausen Non Comp 00:00:00 Finish
103 Kimberley Van Delst Retired 00:00:00 D8 CP5
104 Pia Barner Neve Female 00:00:00 Finish
105 John Mitcalf Male 00:00:00 Finish
106 Alex Berry Retired 00:00:00 D7 Non-Comp CHK
107 John Paul Duignan Male 00:00:00 Finish
108 Carl Franks Male 00:00:00 Finish
109 Gaetano Zanon Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
110 Katherine Welch Female 00:00:00 Finish
111 Henrik Ortman Male 00:00:00 Finish
112 Emile de Leeuw Retired 00:00:00 D8 Non-Comp CHK
113 Matt Harmon Male 00:00:00 Finish
114 Irene Evison Non Comp 00:00:00 Finish
115 Medical Team 3 Crew 00:00:00 D8 CP5
116 Robert Barnes Male 00:00:00 Finish
117 Charlie Quinn Male 00:00:00 Finish
118 Julia Fordham Retired 00:00:00 D4 Non-Comp CHK
119 Dan Jensen Male 00:00:00 Finish
120 Edgar Koster Non Comp 00:00:00 Finish
121 MPV3 Crew 00:00:00 D7 CP4
122 Matthew Brennan Male 00:00:00 Finish
123 Mike Schneider Male 00:00:00 Finish
124 Tony Holland Retired 00:00:00 S2
125 Tim Knight Retired 00:00:00 F4
126 Elisabeth de Vries Female 00:00:00 Finish
127 Steve Lee Male 00:00:00 Finish
128 Anna Morrison Non Comp 00:00:00 Finish
129 Catering Van 1 Crew 00:00:00 S3
130 Steven Burnside Male 00:00:00 Finish
131 Thomas Staun Male 00:00:00 Finish
132 Soonseng Ong Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
133 Kirsten Ejlskov Jensen Female 00:00:00 Finish
134 Jim Londesborough Male 00:00:00 Finish
135 Liesbeth van den Haak Non Comp 00:00:00 Finish
136 Logistics 2 Crew 00:00:00 D7 CP4
137 Kajetan Cyganik Male 00:00:00 Finish
138 Axel Vilaseca Male 00:00:00 Finish
139 Ian Wright Male 00:00:00 Finish
140 Edwina Sutton Retired 00:00:00 F2
141 Alice Mezincescu Female 00:00:00 Finish
142 Owain Millington Male 00:00:00 Finish
143 Rebecca Ash Retired 00:00:00 F4
144 Andrew Disley Male 00:00:00 Finish
145 Filippo Faralla Male 00:00:00 Finish
146 Markus Weber Retired 00:00:00 D5 Non-Comp CHK
147 Kirsty Reade Female 00:00:00 Finish
148 Eduan Naudé Male 00:00:00 Finish
149 Peter Clist Retired 00:00:00 F2
150 Dominik Graf Male 00:00:00 Finish
151 Fred Coppens Non Comp 00:00:00 Finish
152 Medical Team 1 Crew 00:00:00 D7 CP4
153 Miguel Alcober Garcia Male 00:00:00 Finish
154 Igor Philippov Male 00:00:00 Finish
155 Kate Driskell Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
156 Ian Heywood Male 00:00:00 Finish
157 Keith Holt Non Comp 00:00:00 Finish
158 MPV1 Crew 00:00:00 D7 CP4
159 David Bloore Male 00:00:00 Finish
160 Jean-Jacques Rodiere Male 00:00:00 Finish
161 Kit Hayes Retired 00:00:00 D4 Non-Comp CHK
162 Peter Joergensen Retired 00:00:00 F3
163 Debbie Brupbacher Female 00:00:00 Finish
164 John Knapp Male 00:00:00 Finish
165 Lorraine Lawson Non Comp 00:00:00 Finish
166 Media Team 2 Crew 00:00:00 D8 CP5
167 Giovanni Bryssinckx Male 00:00:00 Finish
168 James Slaughter Male 00:00:00 Finish
169 Eoghan Meehan Retired 00:00:00 D4 CP1
170 Irma Grootscholten Female 00:00:00 Finish
171 Alan Li Male 00:00:00 Finish
172 Emma Tan Non Comp 00:00:00 Finish
173 MPV6 Crew 00:00:00 D7 CP4
174 Jamie Ramsay Male 00:00:00 Finish
175 Peter van der Heijden Male 00:00:00 Finish
176 Paul Willis Male 00:00:00 Finish
177 Matt Smith Retired 00:00:00 D4 Non-Comp CHK
178 Sabine Korz Female 00:00:00 Finish
179 Jim Masters Male 00:00:00 Finish
180 Vaughan Wade Non Comp 00:00:00 Finish
181 David Dean Male 00:00:00 Finish
182 Gavin Durston Male 00:00:00 Finish
183 Rebekka Bremner Non Comp 00:00:00 Finish
184 Rob van Der Pas Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
185 Claire Perks Female 00:00:00 Finish
186 Alasdair Moffett Male 00:00:00 Finish
187 Con Bonner Retired 00:00:00 F2
188 Robert Gittins Male 00:00:00 Finish
189 Joanna Zakrzewski Non Comp 00:00:00 Finish
190 First Response 1 Crew 00:00:00 D8 CP2
191 Sarah Witte Female 00:00:00 Finish
192 Lee Parker Male 00:00:00 Finish
193 Lillian Deegan Retired 00:00:00 D3 Non-Comp CHK
194 Andrew Hastie Male 00:00:00 Finish
195 Dan Gregory Non Comp 00:00:00 Finish
196 Remote CP Team 1 Crew 00:00:00 D7 CP1
197 Phill Beecroft Male 00:00:00 Finish
198 Jonathan Raymond Male 00:00:00 Finish
199 John Goehring Retired 00:00:00 D4 Non-Comp CHK