2022 Hardwolds 40

Leaderboard
Bib Rank Name Time Group Club Last Location
1 1 Stephen Kirk Male 06:36:55 MV40 Finish
2 2 Wayne Fennell Male 07:09:48 M Selby Striders Finish
3 3 Anthony'Tc' Gerundini Male 07:21:07 MV50 EnduroMan/LincolnTri Finish
4 4 The Untouchables Relay 07:28:12 Relay Chris Forbes | Megan Forbes | Craig Mann | Rob Wells Finish
5 5 Michael Todd Male 07:48:29 MV40 Finish
6 6 Scott Marrison Male 07:52:55 MV40 Finish
7 7 Simon Middleton Male 08:16:31 MV40 York Postal Harriers Finish
8 8 Chris Nattress Male 08:21:28 MV40 Finish
9 9 John Macphail Male 08:31:03 MV40 Dewsbury Road Runners Finish
10 10 Helen Wells Female 08:31:04 F Dewsbury Road Runners Finish
11 11 Edward Powell Male 08:32:57 MV40 Finish
12 12 Alex Johnson Male 08:39:52 MV40 Finish
13 13 John Smith Male 09:04:35 MV60 City of Hull AC Finish
14 14 Tina Brown Female 09:05:11 FV50 LONELY GOATS Finish
15 15 Ruth Kaftirani Female 09:09:37 F Pickering Finish
16 16 Geoff Bell Male 09:10:29 MV50 Finish
17 17 The Blackberries Relay 09:11:04 Relay Damian Collier | Karly Daniels | James Earnshaw | Heather Gill Finish
18 18 The Elderberries Relay 09:11:24 Relay Antony Gatley | Neil Ibbotson | Jason Templeton | Cheryl Westerman Finish
19 19 Robert Ackroyd Male 09:15:10 MV50 WDE Finish
20 20 Paul Elsley Male 09:25:08 MV40 Finish
21 21 Graham North Male 09:26:46 MV50 North York Moors AC Finish
22 22 Andrew Jackson Male 09:26:48 MV50 Finish
23 23 Louise Outterson Female 09:29:43 FV50 Sunderland Strollers Finish
24 24 Lois England Female 09:39:01 F City of Hull AC Finish
25 25 Matthew Galley Male 09:40:24 MV40 Run york plus Finish
26 26 Tom Skinner Male 09:45:01 M Finish
27 27 Kevin Wilkinson Male 09:46:11 MV40 Redcar Running Club Finish
28 28 Rich Rex Male 09:51:52 MV50 City of Hull AC Finish
29 29 Sophie Lee Female 09:52:49 F City of Hull AC Finish
30 30 Alex Flower Male 09:52:56 MV40 City of Hull AC Finish
31 31 Gareth Robinson Male 09:56:24 MV40 Finish
32 32 Tim Hammond Male 09:57:13 MV40 Yorkshire Wolds Runners Finish
33 33 Mike Hall Male 10:00:31 MV40 Finish
34 34 Andy Parr Male 10:00:33 MV40 Finish
35 35 Noel Jones Male 10:10:26 MV50 Finish
36 36 Steve Chaplin Male 10:14:35 MV60 Barton & District AC Finish
37 37 Mike Atkinson Male 10:15:04 MV40 Finish
38 38 John Freel Male 10:15:04 MV50 Finish
39 39 Nathan Young Male 10:16:20 MV40 Finish
40 40 Craig Usher Male 10:17:24 M Finish
41 41 Robert Field Male 10:21:08 MV40 Hornsea Harriers Finish
42 42 Dan Wilkinson Male 10:21:09 M Hornsea Harriers Finish
43 43 Brian Ghatan Male 10:22:59 MV40 Finish
44 44 Stuart James Male 10:24:54 MV40 Finish
45 45 Gary Ellis Male 10:25:08 MV40 Finish
46 46 Andrew Norman Male 10:25:25 MV50 Finish
47 47 Timothy Hurford Male 10:26:21 MV40 Team Timgrid Finish
48 48 Ingrid Hurford Female 10:26:21 F Team Timgrid Finish
49 49 Andy Hodgson Male 10:26:27 MV50 Finish
50 50 Paul Richardson Male 10:27:37 MV40 Finish
51 51 Sean Higgins Male 10:31:50 M East Hull Harriers & AC Finish
52 52 Anna Jebson Female 10:31:51 FV40 Finish
53 53 Christopher Adams Male 10:31:58 MV50 Pickering Running Club Finish
54 54 Saskia Pilbeam Female 10:32:29 F Finish
55 55 Heather Woolley Female 10:32:45 FV50 Finish
56 56 Steven Le Tocq Male 10:35:45 MV40 Redway Runners Finish
57 57 Kelly Temple Female 10:38:07 FV40 York Knavesmire Harriers Finish
58 58 David Wall Male 10:39:39 MV50 Unattached Finish
59 59 Jonny Gill Male 10:42:22 M Vegan Runners UK Finish
60 60 Sharon Lynn Female 10:42:22 FV40 York Acorn Running Club Finish
61 61 Nicky Potts Male 10:42:23 M Finish
62 62 Matt Barker Male 10:42:52 MV40 Finish
63 63 Ben Parlour Male 10:42:52 MV40 Finish
64 64 Mark Darton Male 10:45:37 MV40 Finish
65 65 Wendy Colling Female 10:45:39 FV50 Quakers Running Club Finish
66 66 Anthony Erskine Male 10:45:55 MV50 Finish
67 67 Monika Przybylska Female 10:47:23 FV40 Finish
68 68 Rob O'Neill Male 10:47:47 MV50 East Hull Harriers & AC Finish
69 69 Gregg Boughey Male 10:48:21 MV40 Finish
70 70 Peter Kidd Male 10:48:45 MV60 Finish
71 71 Paul Appleby Male 10:49:09 MV40 Finish
72 72 Helen Duncan Female 10:51:36 F City of Hull AC Finish
73 73 Sean Boland Male 10:52:52 MV40 Orchard Eagles Running Club Finish
74 74 Philip Kirkham Male 10:53:40 MV50 Finish
75 75 Mark McKenna Male 10:54:32 MV40 Finish
76 76 Martyn Warwick Male 10:54:32 MV40 Finish
77 77 Lee Cawthorne Male 10:54:33 MV40 Virgil's Army Finish
78 78 Kevin Dean Male 10:57:18 MV50 Finish
79 79 Steve Whitwood Male 10:59:39 MV50 Finish
80 80 Lee Thompson Male 11:04:43 M P.A.U.L 4 Brain Finish
81 81 Ian Clappison Male 11:04:44 MV40 Finish
82 82 Pamela Costello Female 11:05:58 FV60 Redcar Running Club Finish
83 83 Joanne Goldsmith Female 11:05:58 FV50 New Marske Harriers Club Finish
84 84 James Taylor Male 11:10:27 MV40 James Taylor Finish
85 85 Peter Watkinson Male 11:10:33 MV70 Beverley Athletic Club Finish
86 86 Neil Bant Male 11:10:33 MV40 Beverley Athletic Club Finish
87 87 Sharon Shanks Female 11:10:44 FV50 Finish
88 88 Allan Stephens Male 11:10:46 MV40 Finish
89 89 Peter Cork Male 11:10:52 MV40 Hornsea Harriers Finish
90 90 Neil Pratt Male 11:10:54 MV40 Hornsea Harriers Finish
91 91 Martin Middleton-Frankton Male 11:10:55 MV40 Hornsea Harriers Finish
92 92 Caroline Barker Female 11:10:55 FV50 Hornsea Harriers Finish
93 93 Elizabeth Hardy Female 11:10:55 FV40 Hornsea Harriers Finish
94 94 Barrie Cracknell Male 11:10:58 MV50 City of Hull AC Finish
95 95 Chris Mason Male 11:11:56 M Beverley Athletic Club Finish
96 96 Jack Kane Male 11:11:57 M Beverley Athletic Club Finish
97 97 David Gingell Male 11:14:54 MV60 Fitmums and Friends Finish
98 98 Alexia Morgan Female 11:15:15 FV50 Finish
99 99 Abigail Morgan Female 11:15:17 F Lonely Goat RC Finish
100 100 Bradd Braddock Male 11:15:20 MV50 Lonely Goat RC Finish
101 101 Nicola Wise Female 11:15:48 FV60 Pickering Running Club Finish
102 102 Gary Duncan Male 11:20:13 MV40 Finish
103 103 James Ollerenshaw Male 11:20:17 MV40 Finish
104 104 Matt Sharples Male 11:21:32 MV40 Finish
105 105 Beth Ramsden Female 11:24:04 F Derwent Valley Running Club Finish
106 106 Linda Cromwell Female 11:27:30 FV60 Finish
107 107 Maria Jennison Female 11:27:31 FV50 Finish
108 108 Andrew Rogerson Male 11:27:32 MV50 Finish
109 109 Amy Iredale-Mitchell Female 11:30:16 F York Knavesmire Harriers Finish
110 110 Ian Blakey Male 11:37:00 M Finish
111 111 Tomasz Strzyzewski Male 11:42:36 MV40 Finish
112 112 Jessica Gould Female 11:48:17 F City of Hull AC Finish
113 113 Charles Robinson Male 11:48:22 MV40 Finish
114 114 Chris Davies Male 11:50:36 MV50 Finish
115 115 Jason McCoubrey Male 11:51:06 MV40 Finish
116 116 Chris Jackson Male 11:51:08 MV50 Finish
117 117 Chris Collings Male 11:54:11 MV40 Finish
118 118 David Stewart Male 11:54:14 MV40 Finish
119 119 Sarah Towers Female 11:56:53 FV40 Finish
120 120 Andrea Keen Female 11:57:34 FV40 City of Hull AC Finish
121 121 Lindi Day Female 11:57:34 FV40 City of Hull AC Finish
122 122 David Hodgson Male 11:59:14 MV60 Finish
123 123 Michael Hirst Male 11:59:55 M Finish
124 124 Christopher Squires Male 11:59:56 MV50 Finish
125 125 Rebecca Brown Female 12:10:05 FV40 Finish
126 126 Sam Redgate Female 12:16:38 FV40 Derwentside AC Finish
127 127 Ruth Startin Female 12:16:39 FV40 Pocklington Runners Finish
128 128 Chris Price Male 12:28:52 MV50 Kendal Amateur Athletic Club Finish
129 129 Tim Gibson Male 12:28:52 MV40 York Acorn Running Club Finish
130 130 Michael Goude Male 12:31:51 MV50 Finish
131 131 David Toth Male 12:31:52 MV50 Finish
132 132 Lee Harris Male 12:33:22 MV40 Finish
133 133 Lisa Spratling Female 12:35:13 FV50 Thirsk & Sowerby Harriers Finish
134 134 Denise Boddy Female 13:00:42 FV50 Finish
135 135 Sue Oldfield Female 13:06:59 FV60 Finish
136 136 Nick Larke Male 13:07:01 MV50 Finish
137 137 Tracy Chaplin Female 13:07:05 FV50 Barton & District AC Finish
138 138 Mitchell Vaughan Male 13:07:05 MV40 Redcar Running Club Finish
139 139 Tony Byrne Male 13:07:08 MV50 Finish
140 140 Lelania Rogers Female 13:07:17 FV40 Finish
141 141 Simon Hogg Male 13:08:20 MV40 Finish
142 142 Samantha Midgley Female 13:17:04 FV50 Silver Back Trails Finish
143 143 Simon Lakin Male 13:21:53 MV50 Finish
144 144 Paul Daley Male 13:23:46 MV50 Yorkshire Wolds Runners Finish
145 145 Kate Bennett Female 13:29:32 F Finish
146 146 Angela Burden Female 13:29:34 FV50 Angela burden Finish
147 147 Nicola Lees Female 13:29:52 FV40 Lonely Goat RC Finish
148 148 Catherine Sandiford Female 13:37:06 F Whitby Running club Finish
149 149 Gary Wade Male 13:39:37 MV60 100 Marathon Club Finish
150 150 Joni Southall Female 13:39:41 FV40 100 Marathon Club Finish
151 151 Tracy Maskew Female 13:45:12 FV50 Finish
152 152 Alison Hullah Female 13:50:35 FV60 Finish
153 153 Kevin Hullah Male 13:50:40 MV60 Finish
154 154 Max Ridley Male 13:58:58 M Finish
155 155 Duncan Ridley Male 13:58:59 MV60 Finish
156 156 Simon Ridley Male 13:59:00 MV40 Pickering Running Club Finish
157 157 Paula Goude Female 14:09:26 FV40 Fetch Everyone Finish
158 158 Anna Downes Female 14:57:54 FV60 Loftus & Whitby AC Finish
159 159 Catherine Macnaughton Female 14:57:57 FV40 Finish
160 160 Emma Gilmore Female 15:06:15 FV40 Finish
161 161 Leo Francis Male 15:09:02 MV40 Finish
162 162 Peter Goodwin Male 15:11:13 MV70 Jons Dad Finish
163 163 Samantha Murtagh Female 15:44:37 FV40 City of Hull AC Finish
164 164 Karen Scott Female 15:44:38 FV40 City of Hull AC Finish
165 165 Jennifer Wardle Female 16:11:30 FV40 Finish
166 166 Clare Porteous Female 16:11:31 F Orchard Eagles Running Club Finish
167 167 Lisa Reeve Female 16:11:31 FV40 Orchard Eagles Running Club Finish
168 168 Madeleine Foot Female 03:25:18 F York Knavesmire Harriers CP3
169 169 Kathryn Hammond Female 03:27:51 FV40 Yorkshire Wolds Runners CP3
170 170 Joanne Abbott Female 03:39:10 FV50 Whitby Running club CP3
171 171 A Mahoney Male 04:17:23 MV40 CP3
172 172 Andrew Green Male 04:23:51 MV40 York Acorn Running Club CP3
173 173 Paul Burridge Male 05:37:43 MV50 CP4
174 174 Gaynor Thomas Female 06:08:46 FV50 CP3
175 175 John Gray Male 06:15:08 MV60 Fitmums and Friends CP4
176 176 Rachel Bettley Female 07:26:57 F CP5
177 177 Liz Harding Female 07:53:16 FV40 CP5
178 178 Alex Smith Male 08:18:21 MV50 Barton & District AC CP5