Peak District Challenge 2021

Leaderboard
Bib Rank Name Time Group Last Location
1 1 Darren Barnett Copper Ultra 25km 02:27:19 Self-nav Finish
2 2 James Smith Copper Ultra 25km 02:55:45 Self-nav Finish
3 3 Neil Smith Copper Ultra 25km 03:11:48 Self-nav Finish
4 4 Patrick Hallworth Copper Ultra 25km 03:44:48 Self-nav Finish
5 5 Helen Ross Copper Ultra 25km 04:07:54 Self-nav Finish
6 6 Kiersti Dickinson's team Copper Ultra 25km 04:42:18 Self-nav Finish
7 7 Donna Harvey Copper Ultra 25km 05:22:14 Self-nav Finish
8 8 Lindsay Cotterill Copper Ultra 25km 05:22:14 Self-nav Finish
9 9 Will Carver Bronze Ultra 50km 05:28:02 Self-nav Finish
10 10 Maddie Brunt Bronze Ultra 50km 05:42:13 Self-nav Finish
11 11 James Gaskin Bronze Ultra 50km 05:49:25 Self-nav Finish
12 12 Legs Misérables Copper Ultra 25km 06:00:15 Self-nav Finish
13 13 Peter Willis Copper Ultra 25km 06:03:00 Self-nav Finish
14 14 Chris Simmons Bronze Ultra 50km 06:04:05 Self-nav Finish
15 15 Hubert Feret Bronze Ultra 50km 06:12:01 Self-nav Finish
16 16 Elaine Collins Bronze Ultra 50km 06:17:44 Self-nav Finish
17 17 Kenny Mosley Bronze Ultra 50km 06:36:27 Self-nav Finish
18 18 Stephanie Muzzall Bronze Ultra 50km 07:06:07 Self-nav Finish
19 19 Katrina Muldoon Bronze Ultra 50km 07:21:51 Self-nav Finish
20 20 The Pacemakers Copper Ultra 25km 07:22:07 Self-nav Finish
21 21 Team LV Copper Ultra 25km 07:25:42 Self-nav Finish
22 22 Trekking boys Copper Ultra 25km 07:32:08 Self-nav Finish
23 23 Oak House Harriers Bronze Ultra 50km 07:50:51 Self-nav Finish
24 24 Nick and Ann Bronze Ultra 50km 07:56:43 Self-nav Finish
25 25 Margaret Spencer Bronze Ultra 50km 08:06:07 Self-nav Finish
26 26 Mike Smith Bronze Ultra 50km 08:08:26 Self-nav Finish
27 27 PARK LIFE Copper Ultra 25km 08:18:21 Self-nav Finish
28 28 Nicola Swann's team Copper Ultra 25km 08:30:34 Self-nav Finish
29 29 Team York Copper Ultra 25km 08:33:06 Self-nav Finish
30 30 Sian Thompson Bronze Ultra 50km 08:36:24 Self-nav Finish
31 31 The Young Pretenders Copper Ultra 25km 08:45:11 Self-nav Finish
32 32 Helen Salmon Bronze Ultra 50km 08:51:34 Self-nav Finish
33 33 Open Copper Led Team Copper Ultra 25km 08:52:13 Guided Finish
34 34 Ghirmazion Ghebreyesus's team Bronze Ultra 50km 08:52:59 Self-nav Finish
35 35 Nadine Burzler Bronze Ultra 50km 08:56:13 Self-nav Finish
36 36 Maddogs Bronze Ultra 50km 08:57:55 Self-nav Finish
37 37 Steven Devereux's team Copper Ultra 25km 09:02:00 Self-nav Finish
38 38 Kiota Copper Ultra 25km 09:07:27 Self-nav Finish
39 39 Ben Kay Bronze Ultra 50km 09:23:14 Self-nav Finish
40 40 Not Peak Fitness Bronze Ultra 50km 09:34:05 Self-nav Finish
41 41 Maria Kemp Bronze Ultra 50km 09:35:56 Self-nav Finish
42 42 Luke Clifton Bronze Ultra 50km 09:36:34 Self-nav Finish
43 43 Simon Scott Bronze Ultra 50km 09:44:20 Self-nav Finish
44 44 Bilal Tahir Copper Ultra 25km 09:56:03 Self-nav Finish
45 45 Daniel Proctor Bronze Ultra 50km 10:07:00 Self-nav Finish
46 46 Open Bronze Led Team Bronze Ultra 50km 10:10:29 Guided Finish
47 47 Weekend Wanderers Bronze Ultra 50km 10:28:21 Self-nav Finish
48 48 Fran Hoare's team Bronze Ultra 50km 10:38:01 Self-nav Finish
49 49 Fiona Tweedie Bronze Ultra 50km 10:58:47 Self-nav Finish
50 50 Kay McDonald's team Bronze Ultra 50km 11:00:53 Self-nav Finish
51 51 Jon and Em Bronze Ultra 50km 11:01:31 Self-nav Finish
52 52 richard sutton Silver Ultra 75km 11:12:29 Self-nav Finish
53 53 Happy Birthday Martyn Silver Ultra 75km 11:49:57 Self-nav Finish
54 54 Hawkes Walkes Bronze Ultra 50km 11:53:25 Self-nav Finish
55 55 John Askew Bronze Ultra 50km 11:55:15 Self-nav Finish
56 56 Taylor Spencer's Bronze Team Guide A Bronze Ultra 50km 12:09:02 Guided Finish
57 57 Team Roger Bronze Ultra 50km 12:29:44 Self-nav Finish
58 58 Taylor Spencer's Bronze Team Guide B Bronze Ultra 50km 12:43:27 Guided Finish
59 59 King's Story Bronze Ultra 50km 12:46:10 Self-nav Finish
60 60 Chris Rushworth Gold Ultra 100km 12:49:25 Self-nav Finish
61 61 Joanne Thompson's team Bronze Ultra 50km 12:59:15 Self-nav Finish
62 62 JPS Trekkers Silver Ultra 75km 13:59:47 Self-nav Finish
63 63 Richard Earis Gold Ultra 100km 14:16:27 Self-nav Finish
64 64 James Halse Gold Ultra 100km 16:12:43 Self-nav Finish
65 65 Ad hoc runners Gold Ultra 100km 16:59:49 Self-nav Finish
66 66 Mike Innerdale Gold Ultra 100km 17:07:22 Self-nav Finish
67 67 Mel Moss Gold Ultra 100km 17:07:23 Self-nav Finish
68 68 Adrian Woollas Gold Ultra 100km 17:32:55 Self-nav Finish
69 69 Adam Jackson Gold Ultra 100km 17:32:55 Self-nav Finish
70 70 Alistair Ross Gold Ultra 100km 17:54:09 Self-nav Finish
71 71 Kirsty-Jane Birch Gold Ultra 100km 18:04:16 Self-nav Finish
72 72 Philip Houlton Gold Ultra 100km 18:04:29 Self-nav Finish
73 73 Craig Barstow Gold Ultra 100km 19:36:12 Self-nav Finish
74 74 YANQING LIU Gold Ultra 100km 19:42:54 Self-nav Finish
75 75 Anna Beckett Gold Ultra 100km 19:44:01 Self-nav Finish
76 76 Gerry Moore Gold Ultra 100km 19:45:08 Self-nav Finish
77 77 Virginie Pollet's team Gold Ultra 100km 19:53:23 Self-nav Finish
78 78 Ge Han Gold Ultra 100km 20:28:08 Self-nav Finish
79 79 Antoinette Wintin's team Gold Ultra 100km 20:31:48 Self-nav Finish
80 80 Last Boy Scouts Silver Ultra 75km 20:34:47 Guided Finish
81 81 Andrew Holden Silver Ultra 75km 20:36:56 Guided Finish
82 82 Roger Andrews Gold Ultra 100km 21:34:18 Self-nav Finish
83 83 Alexis Krachai's team Gold Ultra 100km 21:53:56 Self-nav Finish
84 84 RC South Mov Gold Ultra 100km 22:19:31 Self-nav Finish
85 85 Mark Radford Gold Ultra 100km 22:22:18 Self-nav Finish
86 86 R-Squared Gold Ultra 100km 24:02:17 Self-nav Finish
87 87 Spare D Spare 00:00:00 None
88 88 Spare C Spare 00:00:00 None
89 89 Spare B Spare 00:00:00 None
90 90 Spare A Spare 00:00:00 None
91 91 Andy Parry Bronze Ultra 50km 00:00:00 Self-nav None
92 92 Chris Buckley Retired 07:05:08 Self-nav Castleton Village Hall
93 93 Martin Tollitt Retired 07:57:26 Self-nav Castleton Village Hall
94 94 susan storey Retired 09:26:43 Guided Castleton Village Hall
95 95 Neil Thompson Retired 09:28:53 Guided Castleton Village Hall
96 96 OverTheRainbow Retired 11:43:44 Self-nav Hay Dale (Limestone way)
97 97 Pilgrim Father & Son Retired 13:49:10 Self-nav Tideswell Dale
98 98 Adrian Benn Retired 17:54:31 Self-nav Hay Dale (Limestone way)