Junior Liffey Descent 2019

Leaderboard
Bib Name Time Group Last Location
1 Senan Forristal K1 Class_A U18 Mens Kayaks 0:51:49 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
2 Matthew McCartney K1 Class_A U18 Mens Kayaks 0:53:05 Celbridge Paddlers Finish
3 Eoin O'Toole K1 Class_A U18 Mens Kayaks 0:53:39 Salmon Leap Canoe Club Finish
4 Alex O'Brien K1 Class_A U18 Mens Kayaks 0:54:55 Celbridge Paddlers Finish
5 Paul Donnellan K1 Class_A U15 Mens Kayaks 0:56:57 Salmon Leap Canoe Club Finish
6 Ruairi Bray K1 Class_A U15 Mens Kayaks 0:57:35 Salmon Leap Canoe Club Finish
7 Ben Smith K1 Class_A U18 Mens Kayaks 0:58:32 Salmon Leap Canoe Club Finish
8 Odhran Henson K1 Class_A U18 Mens Kayaks 0:59:24 Salmon Leap Canoe Club Finish
9 Eabha Ni Drisceoil K1 Class_A U15 Womens Kayaks 1:00:41 Salmon Leap Canoe Club Finish
10 James McCartney K1 Class_A U23 Mens Kayaks 1:00:50 Celbridge Paddlers Finish
11 Darragh Thomas K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:01:06 Salmon Leap Canoe Club Finish
12 Liam Flanagan K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:02:05 Salmon Leap Canoe Club Finish
13 Simon Kenny K1 Class_A WWR Open Kayaks 1:02:35 Phoenix Kayak Club Finish
14 Aine White K1 Class_A U18 Womens Kayaks 1:03:45 Celbridge Paddlers Finish
15 Gael Castillo K1 Class_B U18 Mens Kayaks 1:03:53 Salmon Leap Canoe Club Finish
16 Daniel Stratford K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:06:38 Virginia Kayak Club Finish
17 Ben Higgins K1 Class_A WWR Open Kayaks 1:06:54 Salmon Leap Canoe Club Finish
18 Adam Vaugh K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:06:55 Canoeing Ireland Finish
19 Daniel McCartney K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:08:06 Celbridge Paddlers Finish
20 Roisin Hannon K1 Class_A U18 Womens Kayaks 1:08:36 Moy Canoe Club Finish
21 Aoibhin Ni Bhroin K1 Class_A WWR Open Kayaks 1:08:48 Galway Kayak Club Finish
22 Barry Stratford K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:09:08 Virginia Kayak Club Finish
23 Conor Flanagan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:09:32 Salmon Leap Canoe Club Finish
24 Sean King K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:09:34 Celbridge Paddlers Finish
25 Christian O'Sullivan K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:09:54 Salmon Leap Canoe Club Finish
26 Michael O'Herlihy K1 Class_B U18 Mens Kayaks 1:10:03 Wild Water Kayak Club Finish
27 Dan Lavelle K1 Class_B U18 Mens Kayaks 1:11:08 Salmon Leap Canoe Club Finish
28 Luke Hodkinson K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:11:42 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
29 Jason O'Sullivan K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:11:51 Salmon Leap Canoe Club Finish
30 Oscar Martin K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:12:12 Salmon Leap Canoe Club Finish
31 David Doyle K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:13:17 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
32 Adam Pender K1 Class_A U15 Mens Kayaks 1:13:51 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
33 Alex Russell K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:14:00 Canoeing Ireland Finish
34 Ciaran Ball K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:14:16 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
35 Daniel Flanagan K1 Class_A U15 Mens Kayaks 1:14:29 Tullow Kayak Club Finish
36 Ciaran Molloy K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:14:49 Salmon Leap Canoe Club Finish
37 Tadhg Ryan K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:14:53 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
38 Fred Reed K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:14:54 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
39 Matthew White K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:15:18 Sligo Grammar School Finish
40 Finn Grennan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:16:15 Sligo Grammar School Finish
41 Calum Clarke K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:16:17 Salmon Leap Canoe Club Finish
42 Joanne Ball K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:16:18 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
43 Emma Doyle K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:17:06 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
44 Cameron Kilcoyne K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:17:23 Finish
45 Scott Boland K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:18:32 Salmon Leap Canoe Club Finish
46 Cian Brannigan K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:19:06 Canoeing Ireland Finish
47 Conor Bickford K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:20:52 Limerick Kayak Club Finish
48 Conor Gurhy K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:21:00 Wild Water Kayak Club Finish
49 Oran Doherty K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:21:18 Canoeing Ireland Finish
50 Tadhg Dillon K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:21:22 Limerick Kayak Club Finish
51 Thomas Evans K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:21:26 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
52 Rachel Alexander K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:21:40 Virginia Kayak Club Finish
53 Matthew Duffy K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:22:00 Newbridge College Canoe Club Finish
54 Amy Woods K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:22:50 GOYA Gang Finish
55 Ashla Copeland K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:23:23 Salmon Leap Canoe Club Finish
56 Patrick MacDonald K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:23:41 Kilcock Canoe Polo Club Finish
57 Jeff Buckley K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:23:44 Kilcock Canoe Polo Club Finish
58 Liam Boland K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:24:52 Salmon Leap Canoe Club Finish
59 Dara LeNoach K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:25:09 Wild Water Kayak Club Finish
60 Patrick Murray K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:25:13 Salmon Leap Canoe Club Finish
61 Ciaran Hill K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:25:40 Laois Kayak & Canoe Club Finish
62 Tim McCarthy K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:25:40 Phoenix Kayak Club Finish
63 Eoghan Connell K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:25:49 Salmon Leap Canoe Club Finish
64 Sean Durkan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:27:05 Salmon Leap Canoe Club Finish
65 Kevin O'Connor - Kevin McGrath Canoe Class C2 Canoe Doubles 1:27:15 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
66 Tom Breen K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:27:54 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
67 Lewis Anderson K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:28:35 16th Port Skerries Finish
68 Sean McManus K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:28:37 Salmon Leap Canoe Club Finish
69 Ben Cunningham K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:29:18 Sligo Grammar School Finish
70 Tara McLaughlin K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:29:28 Sligo Grammar School Finish
71 Evan Cawley K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:29:59 Salmon Leap Canoe Club Finish
72 John O'Doherty K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:30:07 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
73 Ethan Dowling - Emma Fay Canoe Class Mixed Doubles C2 1:30:57 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
74 Cormac Shannon K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:31:05 Sligo Grammar School Finish
75 Donnchadh Quinn Conway K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:31:10 Sligo Grammar School Finish
76 Sadie Morrissey K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:32:09 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
77 Nathan Lynch K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:32:39 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
78 Owen Bracken K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:32:45 Tullamore Canoe Club Finish
79 Patrick O'Connor K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:32:50 Wild Water Kayak Club Finish
80 Conall Henson K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:33:12 Salmon Leap Canoe Club Finish
81 Karl Hayes K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:33:29 Clongowes School Finish
82 Shauna Healy - Conor Fanning Canoe Class Mixed Doubles C2 1:33:39 Barrowline Canoe Club Finish
83 Ian Woods K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:35:59 GOYA Gang Finish
84 Conor O'Flaherty K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:36:05 Phoenix Kayak Club Finish
85 Andrew Coughlan K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:36:16 Wild Water Kayak Club Finish
86 Denis Lawlor K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:36:49 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
87 Michael Bezborodov K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:37:39 Sligo Grammar School Finish
88 Darach O'Broin K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:38:56 Galway Kayak Club Finish
89 Dylan Clarke K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:39:12 Salmon Leap Canoe Club Finish
90 Luca Mele K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:39:36 GOYA Gang Finish
91 Cody Fagan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:40:38 Balto Kayak Club Finish
92 Sean Mullan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:40:42 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
93 Joshua Groen K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:40:54 Salmon Leap Canoe Club Finish
94 Dylan Lambert K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:40:55 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
95 Sean Power K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:41:20 14th Port Donabate sea scouts Finish
96 Ruairi Fearn K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:41:28 14th Port Donabate sea scouts Finish
97 Oisin Conroy K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:41:51 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
98 Asia Willett K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:41:57 14th Port Donabate sea scouts Finish
99 David Regan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:10 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
100 Dara O'Brien Bromley K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:17 GOYA Gang Finish
101 Darog Bennett K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:23 GOYA Gang Finish
102 Sean Mohan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:41 GOYA Gang Finish
103 Katie Woods K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:42:49 GOYA Gang Finish
104 Sean Fitzpatrick K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:43:10 GOYA Gang Finish
105 Roisin Bennett K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:43:38 GOYA Gang Finish
106 John McDonough K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:44:15 GOYA Gang Finish
107 Niamh Hamilton K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:44:34 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
108 Alin Martinas K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:44:36 Salmon Leap Canoe Club Finish
109 Ruth McGrath K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:45:12 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
110 Aoife Hamilton - Tom Morley Canoe Class Mixed Doubles C2 1:46:20 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
111 Catriona McGonigle Navarro K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:46:36 Salmon Leap Canoe Club Finish
112 Emma Curley K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:46:43 Salmon Leap Canoe Club Finish
113 Eabha Murray K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:46:49 Salmon Leap Canoe Club Finish
114 David McDonough K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:47:36 GOYA Gang Finish
115 James O'Donohoe K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:48:12 Clongowes School Finish
116 Phoebe Henderson - Sophie Henderson Canoe Class C2 Canoe Doubles 1:50:22 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
117 James Wyse K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:50:30 Clongowes School Finish
118 Kirsten Hand K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:50:35 16th Port Skerries Finish
119 Lila Edge K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:50:55 GOYA Gang Finish
120 Charlie Valentine K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:51:11 GOYA Gang Finish
121 Gearoid Lyons K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:51:22 Clongowes School Finish
122 Adam Woznaik K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:52:58 Clongowes School Finish
123 Cian Meighan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:53:30 Wild Water Kayak Club Finish
124 George Strickland K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:55:51 Clongowes School Finish
125 Pierce MacDonald K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:56:25 Clongowes School Finish
126 Brianna O'Loan K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:59:37 Balto Kayak Club Finish
127 Conor Daly K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:38 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
128 Conor O'Sullivan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:40 Salmon Leap Canoe Club Finish
129 Harry Doyle K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:45 Salmon Leap Canoe Club Finish
130 Harry Power K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:46 Salmon Leap Canoe Club Finish
131 Jamie Hand K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:52 16th Port Skerries Finish
132 Daniel Drumm K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:56 16th Port Skerries Finish
133 Mathew Traynor K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:06:32 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
134 Fionn McElwain K1 Class_C U18 Mens Kayaks 2:10:20 Newbridge College Canoe Club Finish
135 Ian Ferguson K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:10:40 Newbridge College Canoe Club Finish
136 Scott Macken K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:14:08 16th Port Skerries Finish
137 Eoin O Connor K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:14:11 16th Port Skerries Finish
138 Heather McGloughlin K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:14:16 16th Port Skerries Finish
139 Meiyu O'Sullivan K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:14:24 16th Port Skerries Finish
140 Victor Hanley K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:20 16th Port Skerries Finish
141 Faye McGloughlin K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:15:30 16th Port Skerries Finish
142 Evan Reburn K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:40 16th Port Skerries Finish
143 Izzy Grealey K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:15:42 16th Port Skerries Finish
144 Luke Daly K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:53 16th Port Skerries Finish
145 Jack O'Brian K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:59 16th Port Skerries Finish
146 Stephen Dowling K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:16:01 16th Port Skerries Finish
147 Cal Dorrity K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:16:01 16th Port Skerries Finish
148 Calum Bagley K1 Class_B U15 Mens Kayaks 2:21:02 16th Port Skerries Finish