Cheviot Goat Ultra 2021

Leaderboard
Bib Rank Name Time Group Last Location
1 1 Simon Roberts Male 10:44:13 Finish
2 2 Hamish Murray Male 10:59:43 Finish
3 3 Barry (Baz) McLauchlan Male 11:22:18 Finish
4 4 Alexander Sharp Male 11:32:56 Finish
5 5 Emma Stuart Female 11:35:55 Finish
6 6 Rob Greenwood Male 12:03:21 Finish
7 7 Nicky Spinks Female 12:08:02 Finish
8 8 Nicholas Smith Male 12:18:01 Finish
9 9 Lynne Allen Female 12:18:01 Finish
10 10 Jonathan Heaney Male 12:24:56 Finish
11 11 Jack Galloway Male 12:26:47 Finish
12 12 Charles Allington Male 12:26:47 Finish
13 13 Paul-Alexandre Neveu Male 12:27:46 Finish
14 14 Samuel Grandison Male 12:28:09 Finish
15 15 Bob Neill Male 12:36:41 Finish
16 16 Sam Harrison Male 12:48:27 Finish
17 17 Daniel Walters Male 12:48:28 Finish
18 18 Grant Mackellar Male 12:52:18 Finish
19 19 Giles Palmer Male 12:53:21 Finish
20 20 Mark Harding Male 12:57:01 Finish
21 21 Martin Bell Male 13:02:41 Finish
22 22 Shirley Murray Female 13:02:41 Finish
23 23 Georgina Lewis Female 13:11:37 Finish
24 24 Adrian Martin Male 13:37:32 Finish
25 25 Jackie Stretton Female 13:42:00 Finish
26 26 Liam Knight Male 13:45:29 Finish
27 27 Chris Stainthorpe Male 13:46:21 Finish
28 28 Stephen Ross Male 13:47:47 Finish
29 29 Mark Smith Male 13:49:37 Finish
30 30 Ritchie Williamson Male 14:09:38 Finish
31 31 David Inverarity Male 14:29:55 Finish
32 32 Keri Wallace Female 14:42:02 Finish
33 33 Damon Rodwell Male 14:45:27 Finish
34 34 Rex Hill Male 15:06:14 Finish
35 35 Ian Warrington Male 15:14:42 Finish
36 36 Fiona Lynch Female 15:14:42 Finish
37 37 James Bennett Male 15:29:01 Finish
38 38 Ammon Piepgrass Male 15:29:05 Finish
39 39 Roger Montgomery Male 15:29:07 Finish
40 40 Chris Smallman Male 15:40:54 Finish
41 41 Richard Reid Male 15:41:39 Finish
42 42 Owen Dore Male 15:41:40 Finish
43 43 Darren Collins Male 16:00:32 Finish
44 44 Paul Elsley Male 16:01:19 Finish
45 45 Mike Hall Male 16:01:19 Finish
46 46 Nicola Swinbourne Female 16:24:22 Finish
47 47 Louise Arnison Female 16:24:22 Finish
48 48 Stephen Turner Male 16:24:32 Finish
49 49 William Whitfield Male 16:38:09 Finish
50 50 Peter Baillie Male 16:38:09 Finish
51 51 Joe Parsons Male 16:39:25 Finish
52 52 Augustin Glazebrook Male 16:42:36 Finish
53 53 Giles Parkyn Male 16:42:52 Finish
54 54 Jaey Goodchild Male 16:43:14 Finish
55 55 Rosemary Byde Female 16:56:23 Finish
56 56 Martha Urwin Female 16:56:23 Finish
57 57 Mark Hardy Male 17:01:02 Finish
58 58 Craig Henderson Non-Comp 17:09:12 Hedgehope
59 59 Ercole Lugari Male 17:25:24 Finish
60 60 Matthew Moore Male 17:25:26 Finish
61 61 Geoff Osbaldestin Male 17:33:39 Finish
62 62 Jim Wynn Male 17:33:41 Finish
63 63 David Mooney Male 17:33:42 Finish
64 64 Gilly Marshall Female 17:37:43 Finish
65 65 Angus Davidson Male 17:37:44 Finish
66 66 Alan Dick Male 17:38:00 Finish
67 67 Colin Harper Male 17:39:20 Finish
68 68 Liam Steinbeck Male 17:39:23 Finish
69 69 Matt Davis Male 17:39:24 Finish
70 70 Ian Brazier Male 17:39:46 Finish
71 71 Kirstin Johnson Female 17:46:41 Finish
72 72 Noel Urwin Male 17:52:16 Finish
73 73 Ian Hodson-Fraser Male 17:52:16 Finish
74 74 Paul Dunn Male 17:57:47 Finish
75 75 Alasdair McCallum Male 17:57:47 Finish
76 76 Mark Townsend Male 18:01:17 Finish
77 77 Brian Anderson Male 18:01:56 Finish
78 78 Stuart McMillan Male 18:02:08 Finish
79 79 Brian Kennedy Male 18:02:10 Finish
80 80 Robert Cullen Male 18:02:42 Finish
81 81 Guy Pattison Male 18:06:43 Finish
82 82 James Pattison Male 18:06:43 Finish
83 83 James Lyon Male 18:11:07 Finish
84 84 Ryan McGuirk Male 18:11:08 Finish
85 85 Paul Pickering Male 18:25:50 Finish
86 86 Fiona Glen Female 18:39:20 Finish
87 87 Gearoid Murphy Male 19:09:45 Finish
88 88 Mark Baines Male 19:28:26 Finish
89 89 Adrian Aradi Male 19:28:28 Finish
90 90 Dwain Mcdonald Male 19:28:29 Finish
91 91 Graham Cooper Male 19:50:58 Finish
92 92 Alistair Yeats Male 19:50:59 Finish
93 93 Hannah Bawdon Female 19:56:53 Finish
94 94 Andrew Hindson Male 19:56:54 Finish
95 95 Andy Arnold Male 19:56:56 Finish
96 96 Gillian McColl Female 20:01:13 Finish
97 97 Max Howard Male 20:01:15 Finish
98 98 Steven Jones Male 20:52:10 Finish
99 99 Robert McMurray Male 20:52:12 Finish
100 100 Evan Davies Male 21:00:57 Finish
101 101 Dylan Hayes Male 21:00:58 Finish
102 102 Mark Russell Male 21:11:44 Finish
103 103 Cloey Mason Female 21:11:44 Finish
104 104 David Kirby Male 21:13:45 Finish
105 105 Sam Coney Male 21:40:26 Finish
106 106 Rosalind Murray Female 21:40:26 Finish
107 107 Stewart Mcnicholl Male 23:45:00 Finish
108 108 Stuart Scott Retired 12:38:29 Finish
109 109 Stephen Magee Retired 04:47:19 Barrowburn
110 110 Rob Flett Retired 04:47:48 Barrowburn
111 111 Pete Sissons Retired 05:07:57 Barrowburn
112 112 Tim Bradley Retired 05:18:36 Windy Gyle
113 113 Thomas MacInnes Retired 05:31:48 Barrowburn
114 114 Tim Secker Retired 06:43:19 Barrowburn
115 115 Eluned Malone Retired 06:57:32 Windy Gyle
116 116 Carole Weatherley Retired 08:20:43 Windy Gyle
117 117 Kirstine Oliver Retired 08:27:42 Windy Gyle
118 118 Scott Cardwell Retired 09:38:17 High Bleakhope
119 119 Steven Beattie Retired 10:23:40 High Bleakhope
120 120 Angela Moore Retired 12:12:15 The Cheviot
121 121 David Holmes Retired 13:37:09 High Bleakhope
122 122 David Gardner Retired 13:37:12 High Bleakhope
123 123 Roger Andrews Retired 13:57:06 High Bleakhope
124 124 William Whincup Retired 14:03:49 High Bleakhope
125 125 Steven Blair Retired 14:26:29 Bloodybush Edge
126 126 Arran Smith Retired 14:45:06 Hedgehope
127 127 Ross Robertson Retired 14:59:56 Bloodybush Edge
128 128 Martin Hall Retired 16:03:10 High Bleakhope