Junior Liffey Descent 2019

Leaderboard
Bib Name Time Group Last Location
Senan Forristal K1 Class_A U18 Mens Kayaks 00:00:00 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
Matthew McCartney K1 Class_A U18 Mens Kayaks 00:00:00 Celbridge Paddlers Finish
Eoin O'Toole K1 Class_A U18 Mens Kayaks 00:00:00 Salmon Leap Canoe Club Finish
Alex O'Brien K1 Class_A U18 Mens Kayaks 00:00:00 Celbridge Paddlers Finish
Paul Donnellan K1 Class_A U15 Mens Kayaks 00:00:00 Salmon Leap Canoe Club Finish
Ruairi Bray K1 Class_A U15 Mens Kayaks 00:00:00 Salmon Leap Canoe Club Finish
Ben Smith K1 Class_A U18 Mens Kayaks 00:00:00 Salmon Leap Canoe Club Finish
Odhran Henson K1 Class_A U18 Mens Kayaks 00:00:00 Salmon Leap Canoe Club Finish
Eabha Ni Drisceoil K1 Class_A U15 Womens Kayaks 1:00:41 Salmon Leap Canoe Club Finish
James McCartney K1 Class_A U23 Mens Kayaks 1:00:50 Celbridge Paddlers Finish
Darragh Thomas K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:01:06 Salmon Leap Canoe Club Finish
Liam Flanagan K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:02:05 Salmon Leap Canoe Club Finish
Simon Kenny K1 Class_A WWR Open Kayaks 1:02:35 Phoenix Kayak Club Finish
Aine White K1 Class_A U18 Womens Kayaks 1:03:45 Celbridge Paddlers Finish
Gael Castillo K1 Class_B U18 Mens Kayaks 1:03:53 Salmon Leap Canoe Club Finish
Daniel Stratford K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:06:38 Virginia Kayak Club Finish
Ben Higgins K1 Class_A WWR Open Kayaks 1:06:54 Salmon Leap Canoe Club Finish
Adam Vaugh K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:06:55 Canoeing Ireland Finish
Daniel McCartney K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:08:06 Celbridge Paddlers Finish
Roisin Hannon K1 Class_A U18 Womens Kayaks 1:08:36 Moy Canoe Club Finish
Aoibhin Ni Bhroin K1 Class_A WWR Open Kayaks 1:08:48 Galway Kayak Club Finish
Barry Stratford K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:09:08 Virginia Kayak Club Finish
Conor Flanagan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:09:32 Salmon Leap Canoe Club Finish
Sean King K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:09:34 Celbridge Paddlers Finish
Christian O'Sullivan K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:09:54 Salmon Leap Canoe Club Finish
Michael O'Herlihy K1 Class_B U18 Mens Kayaks 1:10:03 Wild Water Kayak Club Finish
Dan Lavelle K1 Class_B U18 Mens Kayaks 1:11:08 Salmon Leap Canoe Club Finish
Luke Hodkinson K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:11:42 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
Jason O'Sullivan K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:11:51 Salmon Leap Canoe Club Finish
Oscar Martin K1 Class_A U18 Mens Kayaks 1:12:12 Salmon Leap Canoe Club Finish
David Doyle K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:13:17 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Adam Pender K1 Class_A U15 Mens Kayaks 1:13:51 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
Alex Russell K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:14:00 Canoeing Ireland Finish
Ciaran Ball K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:14:16 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
Daniel Flanagan K1 Class_A U15 Mens Kayaks 1:14:29 Tullow Kayak Club Finish
Ciaran Molloy K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:14:49 Salmon Leap Canoe Club Finish
Tadhg Ryan K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:14:53 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
Fred Reed K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:14:54 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Matthew White K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:15:18 Sligo Grammar School Finish
Finn Grennan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:16:15 Sligo Grammar School Finish
Calum Clarke K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:16:17 Salmon Leap Canoe Club Finish
Joanne Ball K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:16:18 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
Emma Doyle K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:17:06 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Cameron Kilcoyne K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:17:23 Finish
Scott Boland K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:18:32 Salmon Leap Canoe Club Finish
Cian Brannigan K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:19:06 Canoeing Ireland Finish
Conor Bickford K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:20:52 Limerick Kayak Club Finish
Conor Gurhy K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:21:00 Wild Water Kayak Club Finish
Oran Doherty K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:21:18 Canoeing Ireland Finish
Tadhg Dillon K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:21:22 Limerick Kayak Club Finish
Thomas Evans K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:21:26 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
Rachel Alexander K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:21:40 Virginia Kayak Club Finish
Matthew Duffy K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:22:00 Newbridge College Canoe Club Finish
Amy Woods K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:22:50 GOYA Gang Finish
Ashla Copeland K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:23:23 Salmon Leap Canoe Club Finish
Patrick MacDonald K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:23:41 Kilcock Canoe Polo Club Finish
Jeff Buckley K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:23:44 Kilcock Canoe Polo Club Finish
Liam Boland K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:24:52 Salmon Leap Canoe Club Finish
Dara LeNoach K1 Class_B U15 Mens Kayaks 1:25:09 Wild Water Kayak Club Finish
Patrick Murray K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:25:13 Salmon Leap Canoe Club Finish
Tim McCarthy K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:25:40 Phoenix Kayak Club Finish
Ciaran Hill K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:25:40 Laois Kayak & Canoe Club Finish
Eoghan Connell K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:25:49 Salmon Leap Canoe Club Finish
Sean Durkan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:27:05 Salmon Leap Canoe Club Finish
Kevin O'Connor - Kevin McGrath Canoe Class C2 Canoe Doubles 1:27:15 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
Tom Breen K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:27:54 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Lewis Anderson K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:28:35 16th Port Skerries Finish
Sean McManus K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:28:37 Salmon Leap Canoe Club Finish
Ben Cunningham K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:29:18 Sligo Grammar School Finish
Tara McLaughlin K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:29:28 Sligo Grammar School Finish
Evan Cawley K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:29:59 Salmon Leap Canoe Club Finish
John O'Doherty K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:30:07 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
Ethan Dowling - Emma Fay Canoe Class Mixed Doubles C2 1:30:57 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
Cormac Shannon K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:31:05 Sligo Grammar School Finish
Donnchadh Quinn Conway K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:31:10 Sligo Grammar School Finish
Sadie Morrissey K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:32:09 Thomastown Paddlers Canoe Club Finish
Nathan Lynch K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:32:39 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Owen Bracken K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:32:45 Tullamore Canoe Club Finish
Patrick O'Connor K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:32:50 Wild Water Kayak Club Finish
Conall Henson K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:33:12 Salmon Leap Canoe Club Finish
Karl Hayes K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:33:29 Clongowes School Finish
Shauna Healy - Conor Fanning Canoe Class Mixed Doubles C2 1:33:39 Barrowline Canoe Club Finish
Ian Woods K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:35:59 GOYA Gang Finish
Conor O'Flaherty K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:36:05 Phoenix Kayak Club Finish
Andrew Coughlan K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:36:16 Wild Water Kayak Club Finish
Denis Lawlor K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:36:49 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Michael Bezborodov K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:37:39 Sligo Grammar School Finish
Darach O'Broin K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:38:56 Galway Kayak Club Finish
Dylan Clarke K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:39:12 Salmon Leap Canoe Club Finish
Luca Mele K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:39:36 GOYA Gang Finish
Cody Fagan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:40:38 Balto Kayak Club Finish
Sean Mullan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:40:42 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
Joshua Groen K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:40:54 Salmon Leap Canoe Club Finish
Dylan Lambert K1 Class_C U23 Mens Kayaks 1:40:55 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Sean Power K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:41:20 14th Port Donabate sea scouts Finish
Ruairi Fearn K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:41:28 14th Port Donabate sea scouts Finish
Oisin Conroy K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:41:51 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
Asia Willett K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:41:57 14th Port Donabate sea scouts Finish
David Regan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:10 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
Dara O'Brien Bromley K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:17 GOYA Gang Finish
Darog Bennett K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:23 GOYA Gang Finish
Sean Mohan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:42:41 GOYA Gang Finish
Katie Woods K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:42:49 GOYA Gang Finish
Sean Fitzpatrick K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:43:10 GOYA Gang Finish
Roisin Bennett K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:43:38 GOYA Gang Finish
John McDonough K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:44:15 GOYA Gang Finish
Niamh Hamilton K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:44:34 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
Alin Martinas K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:44:36 Salmon Leap Canoe Club Finish
Ruth McGrath K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:45:12 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
Aoife Hamilton - Tom Morley Canoe Class Mixed Doubles C2 1:46:20 Ribbontail Paddlers Canoe Club Finish
Catriona McGonigle Navarro K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:46:36 Salmon Leap Canoe Club Finish
Emma Curley K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:46:43 Salmon Leap Canoe Club Finish
Eabha Murray K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:46:49 Salmon Leap Canoe Club Finish
David McDonough K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:47:36 GOYA Gang Finish
James O'Donohoe K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:48:12 Clongowes School Finish
Phoebe Henderson - Sophie Henderson Canoe Class C2 Canoe Doubles 1:50:22 Kilkenny Aqua Canoe Club Finish
James Wyse K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:50:30 Clongowes School Finish
Kirsten Hand K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:50:35 16th Port Skerries Finish
Lila Edge K1 Class_C U15 Womens Kayaks 1:50:55 GOYA Gang Finish
Charlie Valentine K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:51:11 GOYA Gang Finish
Gearoid Lyons K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:51:22 Clongowes School Finish
Adam Woznaik K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:52:58 Clongowes School Finish
Cian Meighan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:53:30 Wild Water Kayak Club Finish
George Strickland K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:55:51 Clongowes School Finish
Pierce MacDonald K1 Class_C U18 Mens Kayaks 1:56:25 Clongowes School Finish
Brianna O'Loan K1 Class_C U18 Womens Kayaks 1:59:37 Balto Kayak Club Finish
Conor Daly K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:38 GoPaddle.ie Kayak Academy Finish
Conor O'Sullivan K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:40 Salmon Leap Canoe Club Finish
Harry Doyle K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:45 Salmon Leap Canoe Club Finish
Harry Power K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:46 Salmon Leap Canoe Club Finish
Jamie Hand K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:52 16th Port Skerries Finish
Daniel Drumm K1 Class_C U15 Mens Kayaks 1:59:56 16th Port Skerries Finish
Mathew Traynor K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:06:32 5th Port Dollymount Sea Scouts Finish
Fionn McElwain K1 Class_C U18 Mens Kayaks 2:10:20 Newbridge College Canoe Club Finish
Ian Ferguson K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:10:40 Newbridge College Canoe Club Finish
Scott Macken K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:14:08 16th Port Skerries Finish
Eoin O Connor K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:14:11 16th Port Skerries Finish
Heather McGloughlin K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:14:16 16th Port Skerries Finish
Meiyu O'Sullivan K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:14:24 16th Port Skerries Finish
Victor Hanley K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:20 16th Port Skerries Finish
Faye McGloughlin K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:15:30 16th Port Skerries Finish
Evan Reburn K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:40 16th Port Skerries Finish
Izzy Grealey K1 Class_C U15 Womens Kayaks 2:15:42 16th Port Skerries Finish
Luke Daly K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:53 16th Port Skerries Finish
Jack O'Brian K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:15:59 16th Port Skerries Finish
Stephen Dowling K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:16:01 16th Port Skerries Finish
Cal Dorrity K1 Class_C U15 Mens Kayaks 2:16:01 16th Port Skerries Finish
Calum Bagley K1 Class_B U15 Mens Kayaks 2:21:02 16th Port Skerries Finish